kaybettiğiniz telefonu nasıl bulursunuz

Android Cihaz Yöneticisi, telefonunuzun mevcut konumunu gösterilmesine, telefonunuzu kilitlemenize veya içindekileri silmenize yardımcı olan yerleşik bir Android hizmetidir. Orijinal Android yazılımını kullanıyorsanız veya sonradan kapatmadıysanız bu özellik aktif olarak cihazınızda bulunur.

Android Cihaz Yöneticisi ne zaman kullanılır?

Android Cihaz Yöneticisi ile 3 işlem yapabiliyoruz: Sesi Çal, Güvenli Cihaz ve Cihazı Sil. Telefonunuzu kaybettiyseniz ihtiyacınıza göre bu 3 işlemden herhangi birini ya da tümünü kullanabilirsiniz.

Öncelikle Android Cihazımı Bul adresine girip, cep telefonunuzdaki hesabınızla giriş yapın.

Telefonunuzun yaklaşık konumunu size gösteren bir harita açılacaktır.

Haritayı yaklaştırmak için haritadaki + simgesine tıklayabilirsiniz. Bunun yanında sol taraftaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

SESİ ÇAL: Haritadan telefonunuzun konumuna gittiniz ama bulamıyorsanız sağ tarafta bulunan SESİ ÇAL seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu seçenekle telefonunuzun siz durdurmadığınız müddetçe 5 dakika boyunca yüksek sesle çalacaktır. Telefonunuz sessiz de olsa bile sesli çalacaktır.

GÜVENLİ CİHAZ: Bu seçenek tıkladığınızda telefonunuzun kilit ekranına bir mesaj ve telefon numarası bırakabilirsiniz. Böylece Android Cihazınızı bulan kişi GÜVENLİ CİHAZ seçeneğinde bıraktığınız telefon sayesinde size ulaşabilir.

CİHAZI SİL: Eğer telefonunuzu bulmaktan umudunuzu kestiyseniz ama içindeki bilgilere başkalarının istemiyorsanız cihazınızı sıfırlayabilmenize olanak sağlayan bir seçenektir. CİHAZI SİL seçeneği sayesinde telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Cihazı sil seçeneğini seçtikten sonra cihazınızı yerini bulamazsınız. Ayrıca telefonunuzda SD – microSD kart kullanıyorsanız içindeki veriler silinmeyebilir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir