Canva Fotoğrafları Yuvarlak Çerçeveye Alma

Canva Yuvarlak Kenarlı Resimler Ekleme

Canva, kartvizit, davetiye, kartpostal, logo, slayt, afiş, infografik vs hazırlayabileceğiniz oldukça kullanışlı hizmetler sunan bir web sitesi. Özellikle sosyal medyada veya derslerde kullanmak için çeşitli görseller hazırlayabileceğimiz ücretsiz hizmet sunuyor.

Bu yazımızda Canva ile bir görsel hazırlarken bunu nasıl yuvarlatabileceğimize değinmek istiyorum. Çünkü bazen yüklediğimiz fotoğrafları kare – dikdörtgen şekliyle yani olduğu gibi ekleyince tasarım hoş durmuyor. Bu yüzden yuvarlatılmış kenarlar ya da yuvarlak çerçevelerin içine nasıl alabileceğimizi anlatacağım.

Adım 1: Canva web sitesine girip üst kısımdan Oturum Aç butonu ile giriş yapın.

Adım 2: Deneme amaçlı yaptığımız için ben Şablonlar > Pazarlama > El İlanı seçeneğine tıklıyorum.

Adım 3: Gelen seçeneklerden Boş El İlanı (Dikey) Oluştur seçeneğine tıklıyorum.

Adım 4: Şimdi galerimizden bir resmi seçip tasarım alanına sürüklüyoruz.

Adım 5: Ardından sol taraftaki menülerden Bileşenler kısmına tıklayıp Çerçeve diye aratınca karşımıza gelen çerçevelerden yuvarlak olanını tıklıyoruz.

Adım 6: Şu an için çerçeve resmin üzerinde görünüyor olabilir. Endişelenmeyin! Fotoğrafınızı tutun ve çerçevenin içine doğru yavaşça sürükleyin. Böylece fotoğraf o çerçevenin içine girmiş olacak.

Sonuç olarak aşağıdaki gibi görünecektir. Aslında doğrudan resmi oval hale getirmiyoruz. Bundan ziyade resmi yuvarlak bir çerçevenin içine ekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir