En İyi 6 Torrent Programı (2022)

En iyi torrent programları

Torrent platformları süper hızlı ve yönetimi kolay olduğundan, en iyi torrent programları, videolar ve yazılımlar dahil olmak üzere büyük dosyaları indirmek için idealdir. Büyük dosyaları doğrudan bir sunucudan indirmek, indirme işlemini yavaşlatacaktır,. Hele ki başkaları da aynı dosyayı / parçayı indirmeye çalışıyorsa. Bununla birlikte, bir torrent programı, kullanıcıların çeşitli kaynaklardan bir dosyanın farklı parçalarını indirmesine izin vererek hızlı indirmelere yardımcı olur.

BitTorrent

BitTorrent, büyük dosyaları paylaşmanın ağ ve sunucu etkisini en aza indirmeye yardımcı olan bir torrent programıdır. Kullanıcıların bir kaynak sunucudan dosya indirmesini sağlamak yerine, kullanıcılar indirilecek olan dosyaların parçalarını birbirinden indirmesine olanak sağlayan bir protokol mevcuttur.

BitTorrent programı, programcı Bram Cohen tarafından Nisan 2001'de tasarlandı ve ilk olarak 2 Temmuz 2001'de piyasaya sürüldü. 

BitTorrent 70’den fazla dili desteklemektedir. Kullanıcı arayüzü isteğinize göre sade veya daha geniş kapsamlı hale getirebilirsiniz. Bittorrent programı sürükle ve bırak özelliğine sahiptir. Bu program, rahatlık, kullanım kolaylığı ve kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım içermeyen temiz torrentler açısından genel olarak en iyi torrent programı olarak kabul görmektedir.

BitTorrent ücretli bir sürümü de mevcut ücretsiz bir sürümü de mevcuttur. Ancak, ücretsiz sürümün çok sayıda rahatsız edici reklam içerdiğini unutmayın.

BitTorrent İndirme Adresleri: WindowsMACAndroid

BiglyBT

VPN yazılımı için en iyi torrent programlarından biri olan BiglyBt, açık kaynaklı ve zengin özelliklere sahip bir dosya paylaşım platformudur. BiglyBt, Azureus torrent istemcisinin bir dalıdır ve programın en son eklentisidir. BiglyBT, merkezi olmayan dağıtım sistemini (DHT) kullanır. Torrent programı, filmler, müzik, TV dizileri, belgeseller, e-Kitaplar, oyunlar ve daha fazlasını içeren torrent dosyalarını indirmek için idealdir.

BiglyBT, 2003 yılında kurulan Azureus/Vuze açık kaynak projesinin bir ürünüdür. Ancak torrent programı, 2017 yılında piyasaya çıkarak en yeni açık kaynak eklentilerinden biri haline geldi.

Genel olarak, BiglyBT torrent programı, torrent dosyalarını indirmek ve paylaşmak için güvenilir bir araçtır. Program, daha iyi entegrasyon için VPN algılama özelliğine sahiptir ve reklam içermez, böylece bilgisayar korsanlarının bir kullanıcının cihazına erişmesini ve reklam yazılımı enjekte etmesini önler

BiglyBT İndirme Adresleri: Windows MACLinuxAndroid

WebTorrent Desktop

WebTorrent Desktop, Windows, Linux veya macOS cihazları için en iyi torrent istemcisidir. Eşler arası akışlı torrent istemcisi, hem WebTorrent hem de BitTorrent eşlerine bağlanır ve ziyaretçilerin indirmenin bitmesini beklemek zorunda kalmadan içeriği oynatmasına veya izlemesine olanak tanır. Ayrıca yazılım programı, uTorrent, Transmission veya web sayfalarında çalışan eşler ile iletişim kurabilir. WebTorrent, torrent akışı için idealdir.

WebTorrent Desktop, JavaScript ile çalıştığı bilinen bir bilgisayar güvenliği uzmanı olan Feross Aboukhadijeh tarafından üretildi. Aboukhadijeh'in WebTorrent Desktop ürünü ilk olarak 22 Ekim 2013'te piyasaya sürüldü.

WebTorrent Desktop torrent programı, kullanıcıların ek yazılım yüklemeye veya yapılandırmaya gerek kalmadan tarayıcılardan dosya paylaşmasına olanak sağlar. Kullanıcılar, belgesellere ve TV şovlarından Linux dağıtımlarına kadar her şeyi paylaşmak için programı kullanabilir. WebTorrent programı web için oluşturulmuştur ve JavaScript ile yazılmıştır. Ayrıca yazılım, gerçek P2P aktarımını sağlamak için WebRTC’yi kullanır. İstemci bir tarayıcı eklentisine sahip değildir, ancak genişletme ve kurulum gerektirir.

Ancak WebTorrent‘in tüm zengin özelliklerine rağmen, torrent istemcisi bazı ekstra gelişmiş kontrol araçlarından yoksundur. Genel olarak, WebTorrent Desktop, sunulan birçok isteğe bağlı özelliğe sahip güvenilir, hafif, açık kaynaklı ve kullanımı kolay bir torrent programıdır. Belirtildiği gibi, WebTorrent Desktop tamamen ücretsizdir.

WebTorrent Desktop İndirme Adresleri: MACWindowsUbuntu

Transmission

Transmission, Ubuntu kullananlar için en iyi torrent programlarından biridir. Bu hafif torrent programı, kullanıcıların torrent dosyalarını yüklemelerine ve internetteki çeşitli eşlerden dosya indirmelerine olanak tanır. Kullanıcılar, istemcinin kullanıcı arabirimi aracılığıyla torrent dosyalarını dahil ederek yüklenecek ve indirilecek bir dosya kuyruğu oluşturabilir.

Transmission torrent programı; Fedora, Ubuntu dahil olmak üzere tüm ana Linux dağıtımları için de kullanılabilir: Mandriva, OpenSuSE, CentOS, Puppu Linux, Debian, Slackware, Arch Linux, FreeBSD, Pardus, OpenBSD, Gentoo ve NetBSD. 

Transmission, 15 Eylül 2005'te piyasaya sürüldü ve orijinal olarak Linux ve macOS için tasarlandı. Ancak 2016'da torrent istemcisi Windows işletim sistemleri için kullanılabilir hale geldi.

Bu torrent programı, çok hafif olduğu için minimalist ama güçlü bir program arayan kullanıcılar için idealdir. Transmission görsel olarak çekicidir ve birçok ziyaretçinin seveceği özelleştirme ayarları ve bir dizi özellik sunar.

Torrent programı oldukça ekonomiktir; Transmission, birden fazla sistemde çalışan ve aynı zamanda birkaç dilde kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir torrent programıdır.

Transmission İndirme Adresleri: MAC – Windows x64 / x86

qBittorrent

qBittorrent, kullanıcıların internetten içerik indirmelerini sağlayan, platformlar arası ve açık kaynaklı bir torrent programıdır. Torrent programı, uTorrent gibi istemcilere açık kaynaklı bir alternatif sunmayı amaçlamaktadır. 70’den fazla dilde mevcut olan program, Windows, Linux, FreeBSD ve OS/2 dahil olmak üzere başlıca cihazlarda çalışır.

Bazı torrent programları akla gelebilecek tüm işlevleri sağlarken, bazıları işleri çok basit tutar. qBittorrent programı ise arada bir yerdedir. Torrent programı, basitlik ve hızı dengeler, mümkün olduğunca az bellek ve CPU kullanırken, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır.

qBittorrent 16 Mayıs 2006'da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyüme gösterdi.

qBittorrent ayrıca kötü amaçlı yazılım içermez. Program sık sık güncellenir, böylece aksaklıklar ve hatalar mümkün olduğunca hızlı giderilir.

qBittorrent İndirme Adresleri: MACWindows

uTorrent

67 dilde ve 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan uTorrent (μTorrent), kullanıcıların büyük boyutlu dosyaları bir dosya dağıtım ortamında indirmelerini sağlayan hafif bir torrent yazılım programıdır. uTorrent uygulaması, istemciyi amatörler ve uzmanlar için ideal hale getiren düzenli ve basit bir arayüze sahiptir.

uTorrent, Android ve diğer cihazlar için tartışmasız en iyi torrent istemcilerinden biri olsa da, program bazı eleştirilerle de karşı karşıya kaldı. Aracın güvenlik sorunları kaydı vardır; uTorrent’in son güvenlik açığında, siber suçluların müşterinin temel işlevinin kontrolünü ele geçirme ve siber suçluların kullanıcıların indirmelerini gözetleme sorunu vardır.

Torrent programı ile, TV şovlarını, yazılımları, filmleri ve diğer büyük dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde indirmek için idealdir. Torrent programı, en iyi ücretsiz torrent istemcisini arayan kullanıcılar için de harikadır.

μTorrent sadece ücretsiz değildir; mevcut en iyi ücretsiz torrent programlarından biridir. Daha fazla özellik isteyen kullanıcılar için ücretli sürümleri de mevcuttur.

uTorrent İndirme Adresleri: WindowsMACAndroidLinux

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir