En İyi Gmail Alternatifleri (2022)

Gmail alternatifleri

Çoğu insan için Gmail‘in alternatiflerinden birini kullanma fikri imkansız görünüyor. Dijital yaşamlarımız Google ekosisteminde çok iç içe geçmiş durumda ve ürünün kullanımı çok kolay. Ancak en iyi Gmail alternatifleri düşündüğünüzden daha iyidir… ve Google’dan tamamen vazgeçmenizi gerektirmez.

Bu yazımızda Gmail için kullanabileceğiniz alternatif e-posta hizmetlerinden bazılarını tanıtmak istiyorum. Eğer Gmail / Google ekosistemi dışına çıkmak ve bir tık daha güvenli posta hizmeti yaşamak istiyorsanız kullanabilirsiniz ya da en azından deneyebilirsiniz.

ProtonMail

Gmail için farklı alternatifler arasından seçim yaparken güvenlik ve gizlilik sizin için önemliyse, ProtonMail alternatifler arasında ilk sıralarda yer almalıdır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne ek olarak ProtonMail, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi harika güvenlik özelliği sunar:

 • Uçtan Uca Şifreleme : Bu, Gmail’in de sunduğu bir şeydir. Ancak Gmail’de üçüncü taraf uygulamaların gelen kutunuzdan e-posta içeriğinizi taramasına da izin verdikleri için, ProtonMail’in burada bir avantajı vardır.
 • Kendi Kendini Yok Eden Mesajlar: Dilerseniz ProtonMail’i kullanarak belirli bir süre sonra mesajı kendi kendini yok edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Açık Kaynak Şifreleme: Gmail koduna erişimimiz olmadığı için güvenlik özelliklerini doğrulamamız mümkün değil. ProtonMail, yalnızca güvenlik topluluğu tarafından test edilmiş güvenilir algoritmaları kullanır.

ProtonMail’i Ücretsiz Deneyebilirsiniz…

Tutanota

Tutanota, güvenlik ve gizliliğe değer veren birinci sınıf kullanıcılara yönelik olması bakımından ProtonMail’e benzer. Aşağıdakiler dahil bir dizi ilginç özelliğe sahiptirler:

 • Uçtan Uca Şifreleme: Tutanota, yalnızca gönderildikleri e-postaları değil, aynı zamanda gelen kutunuzu, kişilerinizi ve takviminizi de şifreler.
 • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama için U2F: Herhangi bir güvenli e-posta sağlayıcısının (Gmail dahil) 2 faktörlü kimlik doğrulamasına izin vermesi gerekir, ancak Tutanota evrensel 2FA (U2F) ile entegre ederek bir adım daha ileri gider; bu, herhangi bir tür güvenlik anahtarı kullanabileceğiniz anlamına gelir (Örneğin YubiKey)
 • Güvenli Takvim Entegrasyonu: Tutanota, bağımsız olarak şifrelenmiş, ancak yine de güvenli e-posta hesabınızla entegre olan genel, güvenli bir takvim sunar.

Tutanota ayrıca bir “freemium” modeli de çalıştırıyor; bu, hem sınırlı bir ücretsiz sürüm hem de ücretli bir premium sürüm sundukları anlamına geliyor.

Tutanota Mail Hizmetini Ücretsiz Deneyebilirsiniz

Outlook

Microsoft, bugün piyasadaki en kapsamlı Gmail alternatiflerinden birini geliştirmeye devam ediyor. Kişiler ve takvimler içeren kaliteli bir e-posta sağlayıcısına sahip olmanın yanı sıra, muhtemelen son yıllarda kullandığınız Microsoft uygulamaları paketine de erişebileceksiniz.

Outlook kullanmanın faydaları şunlardır:

 • İş Düzeyinde Güvenlik: Şifrelemeye ek olarak, Microsoft ayrıca dünyanın her yerindeki işletmeler için geliştirilmiş güvenlik korumalarını da kullanır.
 • Office 365’e Erişim: Yapabileceklerinizin sınırlamaları olsa da, Outlook’ta ücretsiz bir hesap, standart hale gelen bu ofis araçlarını kullanma erişiminizi sağlar.
 • Harika Mobil Uygulamalar: Microsoft, çoğu kişinin mobil cihazlarında e-posta ve takvimlere erişme eğiliminde olduğunu bildiğinden, Gmail ve Google Takvimler ile rekabet edebilecek en iyi uygulamalardan bazılarını geliştirdiler.

Outlook Mail Hizmetini Deneyin

MailBox.Org

Genelde Amerika merkezli internet hizmetlerini kullandığımızın farkında mısınız? Gmail, Outlook, Meta, YouTube… Ancak MailBox.org ek özelliklerine rağmen en çok da Amerika merkezli olmaması ile ünlenmiş bir e-posta hizmetidir. MailBox.org 1992’den beri faaliyet gösteren Alman merkezli bir şirkettir ve kullanıcı deneyimi ve güvenliği açısından yüksek puan almıştır.

Bu, birinci sınıf bir Gmail alternatifidir (yani hizmet için ödeme yapmanız gerekir), ancak aldığınız hizmetle:

 • İyi Bir URL : “gmail.com” kadar tanınmasa da, “mailbox.org” terimi saygındır ve hatırlanması kolaydır.
 • Mükemmel Web Posta İstemcisi: Gmail’e benzer şekilde Mailbox.org, tartışma konuları, harika arama yetenekleri, kendi kendine öğrenen organizasyon sekmeleri, birden çok gelen kutusu ve daha fazlasını sunar. Gmail’e alışkınsanız, arayüz size tanıdık gelecektir.
 • Bulut Depolama: Size pek bir şey vermeseler de, Mailbox.org hesapları çeşitli miktarlarda güvenli bulut depolama alanı sağlar.

Elbette tüm bu seçeneklerde olduğu gibi “@mailbox.org” adresini kullanmak zorunda değilsiniz. İsterseniz kendi URL’nizi kullanabilirsiniz. Daha çok bir tık daha profesyonel hizmet almak isteyenlerin tercih edebileceği bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

MailBox.Org Hizmetini Denemek İçin Tıklayınız

Son Sözler: Eğer günlük işler için (iş dünyası dışında) mail kullanmak istiyorsanız Outlook hizmetini deneyebilirsiniz. Daha güvenli ve iş için kullanacak bir e-posta hizmeti için Proton ya da Gmail Business hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir