Gmail: Aynı Alan Adına Sahip Tüm Epostaları Engelleme

Gmail İstenmeyen Mailleri Silme

Sizde benim gibi mail kutunuzu temizlemek için zaman harcıyorsanız bu yöntem oldukça hoşunuza gidecektir. Her ne kadar popüler e-posta hizmetleri çeşitli algoritmalarla bir filtreleme yapsa da bazen yine de oturup tek tek e-postaları engellemek zorunda kalabiliyoruz çünkü mailler aynı alan adına sahip ama farklı isimde açılmış oluyor.

Aşağıda anlatacağımız yöntem sayesinde sadece e-mail adresini değil, o domaine ait tüm mailleri engelleyebilirsiniz. Bu yöntemde gelen bir epostayı açıp o alan adına ait tüm mailleri engellemek için ne yapmamız gerektiğinden bahsedeceğim.

Adım 1: Gmail‘de oturum açın ve engellemek istediğiniz bir e-postayı açın.

Adım 2: E-posta sayfasının sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta simgesine tıklayın.

Adım 3: Gelen seçeneklerden “Bunun gibi iletilere filtre uygula” seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 4: Küçük bir pencere açılacak. Burada Gönderen: kısmında @ işaretinin sol tarafında ne varsa silelim. sadece @alanadi.com şeklinde kalsın. Ardından Filtre Oluştur butonuna tıklayalım.

Adım 5: Karşımıza gelen pencerede çeşitli seçenekler mevcut. Nasıl bir filtre oluşturmak istiyorsak ona göre seçebiliriz. Biz bir alan adına ait tüm e-postaları silmek istediğimizden Sil yazısının yanındaki onay kutusuna tıklıyoruz. Ayrıca “Eşleşen x ileti dizisine de filtre uygula” kısmını da işaretleyelim. Seçim işleminden sonra alt kısımda bulunan Filtre Oluştur butonuna tıklayalım.

Artık 4. adımdaki gönderen kısmında bulunan alan adından gelen tüm iletiler doğrudan silinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir