Gmail Hesabınızı Başka Biri Kullanıyor mu?

gmail hesabınıza başkası giriyor mu

Bu yazımızda Gmail hesabınızı başka birinin kullanıp kullanmadığını nasıl öğreneceğimizi görmek için hazırladım.

Gmail, Google’dan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Gmail birçok yönden diğer e-posta hizmetlerine benzer: e-posta gönderip alabilir, istenmeyen postaları engelleyebilir, bir adres defteri oluşturabilir ve diğer temel e-posta görevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak onu en popüler çevrimiçi e-posta hizmetlerinden biri yapan başka özellikler de var. Gmail‘e erişmek için bir Google hesabı gereklidir, çünkü bu, Google’ın kayıtlı kullanıcılara sunduğu birçok hizmetten yalnızca biridir.

Bu yöntemle başkalarının sizin Gmail hesabınıza girip girmediğini kontrol edebileceksiniz. Eğeir bir sorun görürseniz Google hesabınızın şifresini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Adım 1: Önce Gmail.com adresine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Adım 2: Ardından sayfanın en alt kısmına gelin ve Son hesap etkinliği / Ayrıntılar kısmını bulup Ayrıntılar yazısına tıklayın.

Büyük hali için resmi tıklayınız.

Adım 3: Ayrıntılar yazısına tıklayınca küçük bir sayfa açılacak burada hesabınızdaki etkinlikleri görebilirsiniz.

Ben bu işlemleri yaptığımda son 10 etkinlik görünüyordu. IP Adreslerinin hepsi bana ait olduğu için herhangi bir değişiklik yapmadım.

Ancak tanımadığınız erişim türü – ip adresleri olduğunu görürseniz. Ya da tarih / saat diliminde giriş yapmadığınızı sizin yerinize başkasının giriş yaptığından şüpheleniyorsanız şifrenizi değiştirmek yararınıza olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir