Gmail: Okunmamış E-Postaları Bulma

Gmail Okunmamış Mailleri Bulma

Mail kullanımında çok düzenli birisi değilseniz arada epostalarınızın bir kısmını okumamış olabilirsiniz. Özellikle bazılarını okuyup bazılarını bekletiyorsanız aralarda okunmamış epostaların kaynaması ve unutmanız çok doğaldır.

Bu yazıda Gmail kullanıcıları için Okunmamış Epostaları kolay yoldan nasıl görüntüleyebileceğinizi anlatacağım.

Gmail Gelen Kutusu Sıralamasını Ayarlama

Normalde mailler tarihe göre sıralanır. Eğer arada eski tarihli ama okunmamış bir eposta varsa muhtemelen aşağılarda hatta diğer sayfalarda kalma olasılığı oldukça yüksektir. Bu yüzden mailinizi açtığınızda ilk olarak okunmamış epostalarınızı görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyerek gerekli ayarları uygulayabilirsiniz.

Adım 1: Gmail hesabınıza girin ve sağ üstteki Ayarlar (çark) simgesine tıklayın.

Adım 2: Yandan açılan seçeneklerden “Tüm ayarları görüntüleyin” kısmına tıklayın.

Adım 3: Açılan sayfada sayesinde bir çok Gmail ayarını değiştirebiliriz. Şimdi burada üst kısımda bulunan Gelen Kutusu seçeneğine tıklayalım.

Adım 4: Gelen Kutusu seçeneğine tıkladıktan sonra gelen sayfada Gelen Kutusu’na gelen mailleri nasıl sıralayacağımızı belirleyeceğimiz “Gelen Kutusu Türü” seçeneği bulunuyor. Buradan “Önce Okunmamış Olanlarseçeneğine tıklıyoruz.

Adım 5: Bu işlemlerden sonra sayfanın alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamamız gerekiyor.

Bu adımda Gmail Gelen Kutusu için aslında maillerin nasıl sıralanacağını değiştirdik. Bir daha başka şekilde sıralama yapmadıkça (aynı adımları takip edebilirsiniz) bundan sonra her zaman okunmamış mailleriniz üst kısımda yer alacaktır.

Gmail Okunmamış Mail Etiketi İle Arama Yapma

Eğer sıralamayı değiştirmek istemiyorsanız ama o an okunmamış maillerinize göz atmak istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Adım 1: Gmail hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Gmail anasayfasında iken üst kısımda bulunan arama kısmına label:unread diye yazıp Enter tuşuna basın.

Bu işlem sadece bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir