Google Dokümanlar Belge Nasıl İmzalanır

Google Dokümanlar sayesinde hazırladığımız belgelere her yerden ulaşabiliyoruz. Google firmasının bu hizmetleri işimizi oldukça kolaylaştırsa da hala bazı belgelerde imzamızın bulunması gerekiyor. Bu tür durumlar için Google Dokümanlar ile hazırladığımız belgelere imza atmamızı sağlayan özellik mevcut.

İmzanın nasıl atılacağına başlamadan önce bir şeyi hatırlatalım. Buraya atılan imzalar resmi olarak geçersiz sayılır. Ancak ekip halinde çalışıyorsanız belgeye imza ya da paraf atarak ekip arkadaşlarınıza bu belgeyi onayladığınızı belirtebilirsiniz.

Bu yazıda Google Dökümanlar ile hazırlanan belgelere nasıl imza atacağımıza bakalım.

Adım 1: Google Dokümanlar web sitesine girin. Ardından yeni belge oluşturun ya da var olan belgenizi açın.

Adım 2: Ardından üst kısımda bulunan Ekle menüsünden Çizim aracının üstüne gelerek Yeni seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Şimdi karşımıza bir çizim ekranı gelecektir. Burada resimde göreceğiniz gibi Çizgi Seç seçeneğinden Eğri seçeneğini seçiyoruz.

Adım 4: Ardından imza ya da paraf olacak şekilde çizimimizi yapıyoruz ve sağ üstte bulunan Kaydet ve Kapat seçeneğine tıklıyoruz.

Böylece o an açtığınız dokümana imzanızı eklemiş olursunuz.

Aslında burada yaptığımız şey belgemize bir Çizim eklemek. İsterseniz imza çeklinde bir resim oluşturup Drive ekledikten sonra, Adım 2’de Yeni yerine Drive’dan ekle diyerek hazır olarak imzanızı ekleyebilirsiniz ki bu daha pratik bir yoldur ve her seferinde imzayı çizmeniz gerekmez.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir