Google Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Google Profil Fotoğrafı Değiştirme

Google profil resmini, Google’a ait olan; Google Chrome, Google Meet, Youtube, Kişiler hatta Google Play mağazasında bile kullanılıyor. Profil fotoğrafınızı değiştirdiğiniz de tüm bu servislerden de otomatik olarak değiştirmiş olacaksınız.

Google hesabınızdaki mevcut profil resminizi nasıl değiştireceğimizden bahsedelim.

Bilgisayardan Google Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Çoğu insan için yeni bir profil resmi eklemenin en hızlı yolu, web’deki Google hesabı sayfasıdır. Bu yöntemi Microsoft Windows, Mac veya Linux bilgisayarlarınızdan herhangi bir internet tarayıcısını kullanarak uygulayabilirsiniz.

Adım 1: Google profil fotoğrafınızı değiştirmek için https://myaccount.google.com adresini ziyaret edin ve oturum açın.

Adım 2: Karşınıza çıkan sayfada fareyi fotoğrafınızın üzerine getirince kamera simgesi göreceksiniz. Buna tıklayın.

Adım 3: Küçük bir pencere açılacak. Buradan isterseniz Kaldır butonuna tıklayarak fotoğrafı kaldırabilir ya da Değiştir butonuna tıklayarak fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Biz profil resmi değiştireceğimiz için Değiştir butonuna tıklıyoruz.

Adım 4: Değiştir butonuna tıkladıktan sonra Google Profil resmini seçmek için çeşitli seçeneklerimiz olacak.

  • Resimler: Google’ın kendi seçenekleri olan bir resmi seçebiliriz.
  • Google Foto: Daha önce Google Fotoğraflar’da bulunan resimlerimizden birini seçip kullanabiliriz.
  • Bilgisayardan: İstersek bilgisayardan bir resim yükleyip kullanabiliriz ya da Resim Çek butonuyla anlık olarak bir fotoğraf çekip bunu kullanırız.

Hangi seçeneği kullanacağınız size kalmış. Ben bilgisayardan bir resim yüklemeyi tercih ettiğim için Bilgisayardan sekmesine tıklayıp Bilgisayardan Yükle butonu ile devam ediyorum.

Adım 5: Açılan pencereden kullanmak istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz ve yüklüyorsunuz. Ardından isterseniz kırpma işlemi uygulayabilirsiniz. Fotoğrafı Google Profil resmi olarak kaydetmek için Profil Resmi Olarak Kaydet butonuna tıklayıp işlemi sonlandırıyoruz.

Bazen profil resim değişikliğin Google’a ait tüm hizmetlerde güncellenmesi 1-2 gün alabiliyor. Bu durumda biraz sabırlı olmak gerekiyor.

Android Cihazlardan Gmail Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Android işletim sistemini sahip bir cihaz (Telefon veya tablet) kullanıyorsanız Gmail profil fotoğrafınızı kolayca değiştirebilirsiniz.

Adım 1: Ayarlar seçeneği açın ve Google > Google Hesabınızı Yönetin ile devam edin.

Ayarlar
Google
Google Hesabınızı Yönetin

Adım 2: Açılan pencerede Kişisel bilgiler sekmesine tıklayıp Temel Bilgiler bölümünde Profil Fotoğrafını görebilirsiniz. Yine burada kamera simgesine dokunarak fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Adım 3: Açılan küçük pencerede Profil Fotoğrafı Ayarla seçeneğine dokunuyoruz.

Google Profil Fotoğrafı Kamera Simgesi
Google Profil Fotoğrafı Kamera Simgesi
Profil Fotoğrafı ayarla

Adım 4: Karşımıza iki seçenek geliyor. Fotoğraf Çek ve Fotoğraf Seç. Cihazımızda bulunan bir fotoğrafı seçeceğimiz için Fotoğraf Seç seçeneği ile ilerliyorum. Siz anlık olarak bir fotoğraf çekip yüklemek istiyorsanız Fotoğraf Çek seçeneği ile ilerleyebilirsiniz.

Adım 5: Fotoğraf Seç seçeneğine dokunduktan sonra karşımıza seçenekler gelecektir. Burada fotoğrafı nereden yükleyeceğimizi seçmemiz isteniyor. Ben Galeri seçeneği ile devam ediyorum. İsterseniz Google Fotoğraflar veya Dosya Yöneticisi ile de devam edebilirsiniz.

Fotograf-Sec
Fotograf-Sec
Galeri Seçeneği

Adım 6: Galeriniz açıldıktan sonra kullanmak istediğiniz fotoğrafı dokunuyoruz. Ardından KABUL ET butonuna tıkladıktan sonra işlemi tamamlıyoruz.

İşlemlerimiz burada tamamlanıyor. Adımları doğru takip ettikten sonra Ayarlar > Google > Google Hesabınızı Yönetin > Kişisel Bilgiler yolunu takip ederseniz Temel Bilgiler kısmında profil fotoğrafının değiştiğini görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir