Instagram Giriş Yaptığınız Cihazları Bulma ve Kaldırma

instagram çıkış yaptınız mı

Günümüzde en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından biri de şüphesiz Instagram uygulamasıdır. Instagram’ı hem mobil cihazlarımızdan hem de masaüstü (web platformu) bilgisayarlardan kullanabiliyoruz. Ancak Instagram’ı kullandıktan sonra bazen çıkış yapmayı unutabiliriz.

Instagram’dan çıkış yaptım mı? Hangi cihazlarda Instagram’ı kullandım? Ya da başkaları benim Instagram hesabıma giriyor mu? gibi sorularınız varsa bunları kontrol edebilirsiniz.

Adım 1: Öncelikle internet tarayıcısından Instagram adresine giriş yapınız.

Adım 2: Sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayın.

Adım 3: Açılan seçeneklerden Ayarlar menüsüne tıklayın.

Adım 4: Açılan sayfada sol tarafta çeşitli menüler olacak. Buradan Giriş Hareketleri seçeneğine tıklayalım.

Adım 5: Giriş yaptığınız yerlerin listesi karşınıza çıkacak. Şu an aktif yazan seçenek sizin o an girdiğiniz seçenektir.

Adım 6: Diğer seçeneklerdeki oturumlarınızı kapatmak istiyorsanız o satırdaki aşağı yöne bakan ok işaretine tıklamanız gerekir.

Adım 7: Ardından Çıkış Yap butonuna tıklayarak o konumda bulunan cihazdan yaptığınız girişi kapatabilirsiniz.

Adım 8: Çıkış Yap butonuna tıkladıktan sonra eğer şüpheleniyorsanız şifrenizi değiştirebileceğiniz bir pencere çıkacaktır. İsterseniz Tamam diyerek işlemi tamamlayabilir ya da Şifreyi Değiştir butonuna tıklayarak şifrenizi değiştirme ekranına geçebilirsiniz.

İşlem bu kadar. Bu şekilde daha önce başka cihazlardan açtığınız oturumunuza ait konumları görebilir ve açık kalmış Instagram oturumlarını kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir