Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatma

Tıpkı diğer sosyal medya platformları gibi Instagram‘da da kullanıcının aktif olup olmadığını gösteren, platformda en son çevrimiçi olduğunu gösteren bir özellik bulunuyor. Bu özellik çoğu kullanıcı için yararlı olsa da bazı kullanıcılar etkinlik durumlarını göstermek istemez ve aynı zamanda kullanıcıların takip edilmekten kaçınmasına da yardımcı olur. Bu yazıda Instagram’da son görülme veya çevrimiçi durumunuzu nasıl gizleyeceğinizi öğreneceksiniz.

Instagram uygulamasında son görülme özelliğini nasıl kapatacağımı şu an için Android telefonda anlatacağım. Muhtemelen iPhone telefonlarda da aynı ya da benzer adımları izleyeceksiniz.

Adım 1: Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşede bulunan profil resminize tıklayın.

Adım 3: Açılan profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan 3 çizgi halindeki simgeye tıklayın.

Adım 4: Gelen seçeneklerden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.

Adım 5: Açılan sayfada “Başkalarının seninle etkileşimi” alanının altında bulunan “Mesajlar ve hikaye yanıtları” seçeneğine tıklayın.

Adım 6: Gelen ekranda “Hareket Durumunu Göster” seçeneğine tıklayın.

Adım 7: “Hareket Durumunu Göster” seçeneğinin yanındaki simge sayesinde bu özelliği pasif hale getirin.

Böylece Instagram uygulamasında son görülme özelliğinizi kapatmış olursunuz. Unutmamanız gereken bu özelliği kapattığınız da başkaları sizin son görülme zamanınızı göremeyeceği gibi siz de diğer hesapların hareket durumunu göremeyeceksiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir