SudoPad: Link Panosu

sudopad link panosu

SudoPad, internette gördüğünüz ve paylaşmayı seçtiğiniz linkleri toplu bir şekilde kaydedip başka insanlarla kolay yoldan paylaşabileceğiniz bir web sitesidir.

SudoPad sitesini bir not defteri gibi görebilirsiniz. Web site adreslerini not edip arkadaşlarınızla bunları toplu bir şekilde kaydedebilirsiniz. Yararlı veya ilginç bulduğunuz herhangi bir web sitesi URL’sini paylaşmak isterseniz, Sudopad’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yalnızca bağlantıyı paylaştığınız kişiler paylaşılan panoya erişebilir ve daha fazla URL ekleyebilir.

SudoPad Nasıl Çalışır?

Öncelikle SudoPad web sitesine girin. Girdiğiniz anda rastgele bir adres oluşturulur ve doğrudan link eklemenize olanak sağlar.

  • Sağ tarafta Add a URL kısmına paylaşmak istediğiniz bağlantıyı yazın.
  • Alt kısmında yer alan Notes kısmına ise bağlantı açıklamasını yazabilirsiniz. Ya da boşbırakabilirsiniz.
  • Ardından Add link butonuna tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

İsterseniz bir panoya birden fazla link ekleyebilirsiniz. Şu an için görülen bir sınır yok. En sonda da yukarıdaki resimde gördüğünüz “Paylaşmanız gereken link” kısmındaki adresi kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın.

SudoPad Avantaj ve Dezavantajları

Avantajları: SudoPad üyelik gerektirmez. Üye olmadan çok rahat kullanabilirsiniz bu aynı zamanda sizinle ilgili bilgileri tutmayacağı anlamına gelir. Kullanımı oldukça kolaydır. Sadece paylaşmak istediğiniz URL’yi kopyalayıp panoya eklemeniz mümkün.

Dezavantajları: Tamamen açıktır. Yani bir pano oluşturdunuz ve linkleri eklediniz. Yukarıdaki resimde “Paylaşmanız gereken link” adresini arkadaşlarınızla paylaştınız. Ancak onlarında link ekleyebileceğini unutmayın. Üyelik olmadan pano oluşturmanıza yarıyor bu da oluşturduğunuz panolara erişimi zorlaştırır. Bunun için pano adreslerini bir yere not etmeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir