TikTok Uygulamasında İsminizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Tiktok ismini değiştirme

TikTok uygulamasında diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi temelde 2 isim kullanılır. Bunlardan birisi Adı Soyadı kısmı diğer ise Kullanıcı Adı kısmıdır. Çoğu zaman insanlar ilk önce öylesine bir isim girip kaydolur ancak daha sonra değiştirmek ister. Bu aynı zamanda kullanıcı adı kısmı için de geçerlidir.

Bu yazımızda TikTok uygulamasında ismimizi nasıl değiştirebileceğimizi adım adım öğreneceğiz. TikTok uygulamasına internet tarayıcılarından da erişebiliyoruz ancak konu isim değişikliğine gelince şimdilik Android ya da iPhone uygulamalarını kullanmak zorundayız.

Adım 1: Telefonunuzdan TikTok uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt kısımda bulunan Profil seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Karşınıza gelen pencerede profil fotoğrafınızın bir kaç tık altında Profili Düzenle butonuna basın.

Adım 4: Karşınıza profiliniz ile ilgili düzenleyebileceğiniz alanlar gelecektir. Bu alanda biz İsim kısmına düzelteceğimiz için Adınızın ve Soyadınızın üzerine tıklamanız gerekiyor.

Adım 5: Artık İsmimizi değiştirebileceğimiz alan karşımıza çıkacaktır. Burada isim etiketinin altına yeni kullanacağınız ismi ekleyip sağ üstteki Kaydet yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde ismini değiştirmiş oldunuz. İsterseniz işlemi tamamlamada önce sol üst kısımdaki İptal yazısına tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma yapalım: İsmini 30 karakterden daha uzun olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir