Twitter - X Uygulaması İçerik Susturma

Açıkçası Twitter uygulamasını aktif olarak kullanmıyorum. Ama gündemi takip etmek için hala faydalı olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen çok fazla gereksiz bildirimler gelmekte. Twitter yeni adıyla X uygulamasının Sessize Alınacak Bildirimler özelliği bu yönden oldukça faydalı olacaktır.

Aşağıdaki adımları izleyerek Android cihazlardaki X uygulamasında belirli kelimeleri sessize alabiliyoruz. iPhone cihazlarda veya Web üzerinde denemedim ama muhtemelen benzer adımlarla yapabileceksiniz.

Adım 1: Telefonunuzdan X uygulamasını açın.

Adım 2: Profil fotoğrafınıza dokunun ve açılan yan menüde Ayarlar ve Destek kısmını genişletip Ayarlar ve gizlilik seçeneğine dokunun.

Adım 3: Açılan seçeneklerden Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine dokunun.

Adım 4: Burada karşımıza Sessize alma ve engelleme seçeneği çıkacak. Burada engellediğimiz, sessize aldığımız hesaplar, kelimeler veya bildirimleri görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

Adım 5: Burada karşımıza 4 farklı seçenek çıkacak. Biz ise kelimeleri sessize alacağımız için Sessize alınan kelimeler seçeneğine tıklayacağız.

Adım 6: İlk defa bu seçeneği kullanıyorsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı gelecektir. Burada Anladım butonuna tıklayarak atlayabiliyoruz.

Adım 7: Artık sessize almak istediğimiz kelimeleri ekleyebiliyoruz. X uygulamasının sağ alt köşesinde bulunan ARTI ( + ) butonuna tıklayarak sessize almak istediğimiz kelimeleri ekleyebileceğimiz ekrana geçeceğiz.

Adım 8: Artık istediğimiz kelime, cümle, etiket veya kullanıcı adını engelleyebiliyoruz. Daha doğrusu sessize alıyoruz. Kelimeyi ekledikten sonra Kaydet butonuna basmak yeterlidir. Her seferinde tek bir şeyi sessize alabiliyoruz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir