Word’de Tabloyu Resim Olarak Ekleme

word tabloyu resim yapma

Microsoft Word programını kullanırken çeşitli nedenlerle dokümanımıza bir tablo eklemek zorunda kalıyoruz. Word’e eklediğimiz tablolar düzenlenebilir. Yani yanlışlıkla içindeki verileri silebiliriz ya da paylaştığımız zaman onların düzenlenmemesini isteyebiliriz.

Bu gibi durumlarda eklediğimiz tabloyu resim formatına çevirmek en doğru kararlardan biri olacaktır. Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Adım 1: Öncelikle oluşturduğumuz tabloda herhangi bir yere tıkladıktan sonra tablo köşesindeki Tablo Seçme Simgesine 1 kere tıklıyoruz. Böylece tablonun tamamını seçmiş oluruz.

Adım 2: Sağ tıklayın ve kısayol menüsünde “Kes” veya “Kopyala”yı seçin. Orijinal tabloyu kaldırmak ve yalnızca görüntüyü tutmak istiyorsanız “Kes”i seçebilirsiniz. Ancak her ikisini de saklamak istiyorsanız “Kopyala”yı seçin.

Adım 3: Ardından belgenizde bir yere tekrar sağ tıklayın ve klavyeden M tuşuna basın. Ya da sağ tıklayınca gelen seçeneklerde Yapıştırma Seçenekleri‘nin altındaki Resim simgesine tıklayın.

Adım 4: İsterseniz resim olarak word belgesine yapıştırdığınız tabloyu resim olarak dışarıya aktarabilirsiniz. Bunun için resme sağ tıklayın ve Resim olarak kaydet seçeneğine tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir